Wyprzedaż - nawet do 60% rabatu

Dodatkowe 20 zł z kodem: LATO20

|

Odzież

Znajdziesz tutaj t-shirty, koszulki longsleeve w najmodniejszych odcieniach, bluzy hoodie, crewnecki, dopasowane chinosy czy świetnie skrojone joggery. Outfit uzupełnisz jeansową kataną, bomberką lub jedną z wielu innych dostępnych u nas kurtek przejściowych. Wybieraj spośród specjalnie wyselekcjonowanych dla Ciebie produktów mody streetwear.

NOWE
Sale!

Regular Price: 499,00 zł

Przecena 349,00 zł

w tym VAT

-30% taniej

NOWE
Bluza Charakter 2 Hoodie BL Bluza Charakter 2 Hoodie BL
NOWE
T-shirt Character 2 TS T-shirt Character 2 TS
99,00 zł w tym VAT
NOWE
Bluza Crossed Postcard Bluza Crossed Postcard
129,00 zł w tym VAT
NOWE
T-shirt Crossed Postcard TS T-shirt Crossed Postcard TS
NOWE
Bluza Character 1 Loong Bluza Character 1 Loong
129,00 zł w tym VAT
NOWE
Bluza Triple Intruder WH Bluza Triple Intruder WH
129,00 zł w tym VAT
NOWE
Bluza Triple Intruder Orange Bluza Triple Intruder Orange
NOWE
Bluza Triple Intruder CW Grey Bluza Triple Intruder CW Grey
NOWE
Mini Logo Shorts Mini Logo Shorts
159,00 zł w tym VAT
NOWE
Shorts Beige Shorts Beige
159,00 zł w tym VAT
NOWE
Spodnie Sweatpants Mini Logo Spodnie Sweatpants Mini Logo
NOWE
Spodnie Sweatpants Beige Spodnie Sweatpants Beige
199,00 zł w tym VAT
NOWE
T-shirt Sunrise White T-shirt Sunrise White
99,00 zł w tym VAT

Krótka historia mody męskiej

Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki w modzie męskiej, warto choć po krótce znać jej korzenie. Jak się pewnie domyślasz, ta zawsze była delikatnie marginalizowana na rzecz mody damskiej, ale z biegiem lat zaczęła się prężnie rozwijać. Pozwól, że na początek cofniemy się prawie o 100 lat.

Lata dwudzieste to pożegnanie takich dziwactw jak surduty i powitanie klasycznych garniturów oraz smokingów, które pewnie zostaną z nami przez kolejne sto lat. Jak to w świecie mężczyzn bywa, bardzo ważną rolę zawsze odgrywał sport. W minionym okresie moda męska dużo czerpała z golfa - sportu, który do dzisiaj uprawiany jest raczej przez najmożniejszych mężczyzn. Tym samym, do codziennego użytku zaczęły wchodzić nieformalne, ale cały czas eleganckie ciuchy. Tak zaczęła powstawać sportowa elegancja. Lata trzydzieste to okres gangsterskich stylizacji niczym Al Capone - dwurzędowy garnitur, kapelusz i eleganckie buty. W tym okresie zaczęła się również rozwijać marka Lacoste, której projektant, Rene Lacoste, był zapalonym tenisistą. Rene dużo modowych inspiracji czerpał właśnie z tego sportu, czemu zawdzięczamy dziś istnienie klasycznej koszulki polo. Zdominowane przez wojnę lata czterdzieste wniosły do mody militarny look. Zaczęto zauważać, że męska odzież noszona przez żołnierzy jest bardzo wygodna. I tak w detalicznej sprzedaży pojawiła się kurtka bomberka i spodnie bojówki. Lata pięćdziesiąte to czas buntu, który młodzi wyrażali również poprzez swój styl. I tak oto na topie pojawiły się jeansy, białe  t-shirty i skórzane kurtki. Lata sześćdziesiąte to okres panowania Beatlesów i Elvisa Preslya. Stąd, z jednej strony chętnie noszone były golfy, swetry z wcięciem i krawaty typu śledzik, a z drugiej spodnie z lampasami. To okres, w którym moda męska zaczęła nabierać kolorów. Chętnie sięgano po mocne kolory, wzory oraz różnorodne tkaniny. Lata siedemdziesiąte to czas panowania disco.Dominowały obcisłe koszule i spodnie dzwony. Lata osiemdziesiąte to czasy, w których znaczenie miało wszystko co błyszczy, świeci i ma jaskrawy kolor. To okres absolutnego triumfu tandeciarstwa nad minimalizmem, ale na szczęście nie trwało to długo. Nastały lata dziewięćdziesiąte, a wraz z nimi pojawił się on (cały na biało) – streetwear! Ten bardzo ważny dla nas rozdział mody męskiej zaistniał wraz z ekspansją hip-hopu w przemyśle muzycznym. Właśnie wtedy na stałe zagościły: bluzy hoodie, spodnie baggy, sneakersy i wiele, wiele innych części garderoby. Styl, który dziś definiuje Ciebie, właśnie wtedy zaczął rozpychać się łokciami na modowym wybiegu.

Mamy rok 2018. Jak widzisz wiele się zmieniło - od eleganckich garniturów, po hoodie, baggy jeansy i czapki beanie. A co nosi się dziś? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym sklepie.

Streetness – follow the street.